Dlaczego szachy ?

Szachy to moja pasja, którą od lat staram się przekazać dzieciom z uwzględnieniem tradycyjnych wymogów edukacyjnych. Moje zajęcia ciekawią, bawią i uczą. Gra w szachy, podobnie jak matematyka, to szlachetna „czysta” dyscyplina – gra toczy się bez dopingu i bez kontuzji. Czystość sportowej rywalizacji mobilizuje do indywidualnego rozwoju i pokonywania własnych słabości. Szachy są idealnym narzędziem edukacyjno-wychowawczym.

„64 pola szachownicy otwierają w umyśle ogrom możliwości, podobnie jak 32 litery alfabetu w kulturze”

Szachy są źródłem talentów – kształtują sposób myślenia i charakter dzieci, dzięki czemu w dorosłym życiu będą zdolni podejmować bardzo złożone i odpowiedzialne decyzje. Zwycięska partia wymaga od zawodnika nie tylko ogromnej odwagi w ofensywnych posunięciach, lecz także mądrej i rozważnej linii obrony własnego króla. Królewska gra wyrabia w nas umiejętność dostrzegania problemów, następnie dokładnej analizy sytuacji i kształtowania scenariuszy postępowania. Ostatecznie prowadzi do przemyślanego działania, co bardzo pomaga młodemu człowiekowi odnaleźć się w dzisiejszym świecie. Szachy są sportem dla każdego. Dla małych i dużych, dla ładnych i brzydkich, dla sprawnych i nie w pełni sprawnych. Trenować może każdy i każdy też w szachach może znaleźć coś dla siebie, ze względu na ich uniwersalność i wielowymiarowość. Do nauki potrzebna jest tylko szachownica, pionki i osoba trenera, która wprowadzi dziecko w szachowy świat pełen PASJI…

Pracuję z dziećmi nad tym, co je ciekawi, pomagam zgłębiać tajniki Królewskiej Gry i rozwijam ich pasje… Dlatego też wiem, jak mądrze wspierać ich rozwój. Zajęcia przebiegają w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu dzieci chętnie w nich uczestniczą. Praca ta daje mi dużo satysfakcji i pozytywnej energii. Mam ponad 15-letnie doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku 3-16 lat. Potrafię stworzyć relacje oparte na wzajemnym szacunku. Słucham dzieci, rozmawiam z nimi, dzięki czemu mogę modyfikować zajęcia na potrzeby grupy i jednostek w niej funkcjonujących. Jestem ambitny, pracowity i konsekwentny, są to cechy wypracowane przez lata gry w szachy, jednakże niezbędne by w tym sporcie móc coś osiągnąć. Jestem otwarty na współpracę z dziećmi, rodzicami i innymi nauczycielami.